środa, 2 maja 2018

"Wielka księga ssaków" dla małych i dużych

Ile guzów ma guziec? Czy diabeł tasmański to demon? Jak leniwe są leniwce? Czy pawiany lubią się kłócić? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziemy w "Wielkiej Księdze Ssaków". Zdobywając nowe informacje ze świata zwierząt, na kartach książki będziemy także tropić ich ślady!


W książce znajdziemy wiele ciekawostek z życia wybranych ssaków. We wprowadzeniu odnajdziemy podstawowe informacje o ich rodzinnych powiązaniach a także charakterystykę wyglądu i zachowania tych zwierząt.


Spotkamy tu opisy ssaków bardziej pospolitych czyli np. lisa czy bobra ale dowiemy się też wiele o tych mniej znanych tj. pawianach, hienach cętkowatych czy jeżozwierzach. Informacje zawarte w książce będą nowościami nie tylko dla dzieciaków ale też dla dorosłych. Ja nie wiedziałam, że lew przesypia 16-20 godzin na dobę! (Trochę mu zazdroszczę :)


Poza zwierzętami żyjącymi obecnie, publikacja prezentuje także ssaki z epoki lodowcowej. Tygrys szablozębny, wilk straszny czy mamut włochaty to zwierzęta, które wymarły ponad 10 tysięcy lat temu ale ich wygląd możemy odtworzyć z malowideł naskalnych i skamieniałości.


Książka uwrażliwia także małych czytelników na sytuację zwierząt, które są zagrożone, zachęcając do różnych sposobów ich ratowania. Publikację można przeglądać bawiąc się w tropiciela zwierzęcych śladów. Autorzy ukryli ich aż 15. Czy uda Ci się znaleźć je wszystkie? Książkę kończy indeks, który może być pomocny w poszukiwaniu informacji na konkretny temat. Przykładowe hasła to: wielkie koty, szczerbaki, gryzonie, baribal.



Dzięki tej książce dzieci poznają różne gatunki ssaków i dowiedzą się m. in co jedzą, w jaki sposób polują, jak żyją w stadach i co robią aby przetrwać. Książka jest odpowiednią lekturą dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Może być ciekawym uzupełnieniem lekcji przyrody ale też inspiracja do indywidualnego poszukiwania i pogłębiania wiedzy na temat naszych dzikich przyjaciół.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz