sobota, 9 grudnia 2017

Na spokojny sen: "Opowieści biblijne na dobranoc"

"Opowieści biblijne na dobranoc" to nowa publikacja Wydawnictwa PROMIC. Jest ona wartościową, bogatą w pozytywne treści, książką zawierającą historie biblijne, począwszy od rajskich przygód Adama i Ewy aż po życie Pawła Apostoła. Piękne ilustracje oraz sposób przekazywania treści zachęca do powracania co wieczór do tej lektury.

Jean E. Syswerda przygotowała dla czytelnika aż 28 przepięknych, napisanych językiem odpowiednim dla dzieci, opowieści. Znajdziemy tu m.in. Józefa - przebaczającego swoim braciom, Dawida - śpiewającego na chwałę Boga oraz Jezusa, działającego cuda. Z każdej opowieści, które znamy zazwyczaj w szerszym kontekście, wysnute i podkreślone zostało jej pozytywne przesłanie. Bohaterowie wszystkich opowieści, na ich zakończenie, udają się na zasłużony i spokojny odpoczynek. Taka konstrukcja opowieści pozwala dzieciakom przeżyć piękną historię, poznać wartościowe postaci i na koniec dnia podziękować za jakiś konkretny dar.

Lektura jest konkretną propozycją na spędzanie z dzieckiem ostatnich chwil przed zaśnięciem. We wprowadzeniu autorka zachęca nas do skorzystania z jej pomysłów i wykorzystania książki do wieczornego, a co za tym idzie, spokojnego i wyciszającego przekazywania dzieciom mądrości Słowa Bożego. Sugeruje, aby opowieści czytać kojących głosem a niekiedy także do połączyć je z cichym śpiewaniem jakiejś pieśni. Pod każda opowieścią znajduje się zdanie, które z pomocą rodzica, dziecko może przekształcić w modlitwę np. podziękować za rodzeństwo czy prosić o dobre sny.  

Prezentując pociechom biblijne historie, możemy zastosować także personalizowanie opowieści, a więc uczynić z niej treść bardziej osobistą i przenikającą do serca malucha. 

Publikacja Wydawnictwa PROMIC, dzięki pięknym ilustracjom  Daniela Howartha zachęca do sięgnięcia po nią nawet rozbrykane maluchy. Twarze biblijnych postaci, z których bije radość i spokój, będą miały na pewno pozytywny wpływ na sny naszych dzieci. 

"Opowieści biblijne na dobranoc" to bardzo dobry prezent bożonarodzeniowy, z którego skorzystają zarówno dzieci jak i rodzice. Dla rodziców będzie to bowiem praktyczna pomoc w katechizacji tych najmłodszych członków rodziny a dzieciaki zasną dzięki niej wyciszone i oczekujące na piękne sny.


http://wydawnictwo.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz