piątek, 15 grudnia 2017

"Magiczne święta" dla całej rodzinyAtmosfera świąteczna to wszystko to, co nas otacza w okresie przed i w trakcie Bożego Narodzenia. Aby spędzić ten czas miło i przyjemnie warto pokusić się o stworzenie niepowtarzalnego nastroju, który będzie nam towarzyszył całe święta. Podpowiedzi, jak ten intensywny czas przygotowań kreatywnie spędzić z dziećmi znajdziemy w książce Wydawnictwa Wilga.

"Magiczne święta" to pięknie wydany poradnik organizujący nam czas, jaki chcemy poświęcić najmłodszym, w tej świątecznej krzątaninie. Pomaga on przeżyć miesiąc grudzień, dzień do dniu, ciekawie i aktywizując maluchy, tak aby tworzyć sposobności do  opowiadania im na czym polega magia i tajemnica tych dni.

Autorzy publikacji proponują rozpocząć ten świąteczny miesiąc od przeczytania listu św. Mikołaja, na który dziecko oczywiście może odpowiedzieć. Powiedziałabym nawet, że powinno, gdyż ten niezwykły Święty zostawił nam swój adres :)

W książce znajdziemy kreatywne pomysły na świąteczne dekoracje oraz przepisy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, wzbudzającym w dziecku postawę oczekiwania na przyjście Bożej Dzieciny jest przygotowanie kalendarza adwentowego. Potrzebujemy do tego jedynie 24 pudełka po zapałkach a dziecko każdego dnia z radością będzie otwierało każde z okienek i odliczało dni do Gwiazdki.


Świąteczny nastrój pomogą osiągnąć także aromatyczne i energetyzujące bombki wykonane z pomarańczy lub cytryny. Będą stanowiły ono oryginalną ozdobę domowej choinki a przy tym raczyły nas naturalnym zapachem. 


Wśród kulinarnych propozycji znajdziemy m.in. zimową chatkę z herbatników oraz żelki w cukrze, które możemy wykonać całą rodziną podczas jednego z grudniowych wieczorów. W świątecznej publikacji nie mogło zabraknąć oczywiście receptury na pierniczki z przyprawą korzenną, które najlepiej smakują z zimową, rozgrzewającą herbatą. Sprawdziłam!

Nieodzownym elementem polskiego świętowania jest kolędowanie. Także w publikacji Wydawnictwa Wilga znajdziemy teksty najpiękniejszych polskich kolęd, ozdobionych barwnymi ilustracjami Agnieszki Filipowskiej.

Publikacja pomaga zaangażować dzieci w domowe prace i świąteczne przygotowania, dzięki czemu każdy z domowników ma swój wkład w budowanie radosnej atmosfery. Pamiętajmy, że przede wszystkich jest to okres radosny, który powinien sprzyjać budowaniu rodzinnych więzi i dzieleniu się miłością. Wesołych Świąt! 

https://www.facebook.com/WydawnictwoWilga/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz