poniedziałek, 22 czerwca 2015

Dieta 5:2 czyli przepisy na posiłki poniżej 300 kcal


Wakacje, plaża a więc i ciałko na słońcu... czyli odpowiednia motywacja do tego aby rozpocząć odchudzanie. Polecam jednak takie, które nie będzie jednym wielkim cierpieniem a jedynie delikatną metamorfozą żywieniową! Przed Wami dieta 5:2.

Samantha Logan to autorka publikacji "Dieta 5:2 czyli 150 prostych przepisów na posiłki poniżej 300 kcal, które pozwolą Ci schudnąć". Osobiście opracowała ona przepisy, które pozwoliły  jej zrzucić 14 kg, po tym jak po urodzeniu dzieci nie mogła pozbyć się nadwagi.

Książka jest więc zbiorem przepisów na:
1. Śniadania i koktajle owocowe,
2. Sałatki,
3. Zupy,
4. Mięsa i inne podstawowe źródła białka,
5. Rozsądne dodatki,
6. Propozycje wegetariańskie,
7. Niskokaloryczne nagrody oraz słodkości i przekąski.

Każdy z siedmiu rozdziałów zawiera krótkie wprowadzenie - ogólną charakterystykę danego posiłku oraz wskazuje na produkty bazowe, które powinny się w nim znaleźć.

A dalej już tylko pomysły na zdrowe i niskokaloryczne posiłki, które zaskoczą nas swoją oryginalnością, ponieważ przepisy te dalekie są od pospolitości, chociażby naszych śniadań. Nie wierzycie? A jednak! 

Czy ktoś powiedział, że na śniadanie nie można zjeść pizzy? Można - i to właśnie w tej książce znajdziemy propozycję "inteligentnego" przygotowania tej właśnie potrawy, która zawierała będzie jedynie 279 kcal ale aż w 20% pokryje nasze zapotrzebowanie na żelazo.


Nikt nie powiedział też, że dieta musi być codziennym umartwianiem. Metoda 5:2 proponuje także nagradzanie się po podjętych wysiłkach a Logan poleca przepisy na małe, słodkie co nieco! Możemy więc zasmakować w prawdziwych magdalenkach z kropelką brandy, naleśnikach z Nutellą (!!) czy puddingu na bazie awokado i czekolady! Czy ta dieta nie jest wspaniała?Na zakończenie, na stronie 180., znajdziemy bardzo praktyczną tabelę przedstawiającą "Przelicznik wag i miar objętości". Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze miałam problem z odmierzaniem "na oko" składników moich posiłków - a po kuchenną wagę jakoś zawsze było mi nie po drodze :)

Publikacja ta nie jest typową książką kuchenną,  nie zawiera zdjęć ani nużących opisów - jest konkretną propozycją dań, dla osób którym temat zdrowej i zbilansowanej diety jest bardzo bliski. 

I jeszcze jedna sprawa! Poza dietą -> ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia, np. na świeżym powietrzu bo przecież mamy lato!
-------------------------------------------------------------------------------------------------

"Dieta 5:2 czyli 150 prostych przepisów na posiłki poniżej 300 kcal, które pozwolą Ci schudnąć", autor: Samantha Logan, tłumaczenie: Arkadiusz Romanek, rok wyd. 2015, 184 strony, Wydawnictwo HELION.

Septem (literatura poradnikowa) -- marka kierowana na rynek massmarketowy. To literatura poradnikowa dla wszystkich — począwszy od pasjonatów odczuwających nieustanny głód wiedzy po wszystkich poszukujących w książce dobrej rady i interesującej rozrywki.

Septem podejmuje szeroką tematykę związaną ze zdrowiem, dobrym samopoczuciem, rozwojem osobistym i ciekawym spędzaniem wolnego czasu. W 2007 roku do dwóch cieszących się już popularnością i zaufaniem czytelników serii „Poradniki bez kantów” i „Lekarz Rodzinny” dołączyła popularna na całym świecie, lekka, a przy tym pouczająca seria „Dla Bystrzaków”!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz