wtorek, 25 lipca 2017

"Poznać i pokochać Maryję" - nowość Wydawnictwa PROMIC

"Poznać i pokochać Maryję. Miesiąc z Matką Jezusa" to zbiór 31 rozważań i modlitw, autorstwa  Marie-Monique Breynaert, które w ciągu miesiąca przedstawiają czytelnikowi Maryję, taką jakiej jeszcze nie znamy - pełną ludzkich niepokojów ale też radości z każdego cudu dokonanego przez Jej Syna. 

Publikacja Wydawnictwa PROMIC to niezwykła w swej formie, opowieść o Maryi, przedstawiająca Ją "nie tylko z głębią, ale i prostotą, językiem zrozumiałym dla każdego". Inspiracją do napisania książki, było dla autorki codzienne życie Maryi, które pomimo charakteru oddania i świętości, było  także osadzone wśród realnych, ludzkich i codziennych problemów, z jakimi sami się zmagamy. To właśnie dzięki, zwróceniu uwagi na odniesienia do "zwykłego" życia Maryi staje się nam Ona jeszcze bardziej bliska, przypominająca nasze ziemskie, zatroskane matki.

Celem autorki jest przedstawienie Maryi, przez pryzmat słów Pisma Świętego, ale też w kontekście tła historycznego, na tyle dokładnie, abyśmy z każdym dniem poznając Matkę Jezusa mogli zbliżyć się do Niej coraz bardziej, by stała się bliska naszym sercom. 

Książka składa się z 31 rozdziałów, będących rozważaniami nad najważniejszymi aspektami i wydarzeniami z życia Matki Najświętszej m. in. znajdziemy tu wspomnienie rodziców Maryi, dowiemy się jak wyglądały zaręczyny z Józefem oraz jak zmieniło się życie Maryi, gdy została wdową. Oczywiście nie brak tu opisów najważniejszych wydarzeń takich jak narodziny i śmierć Jezusa czy zesłanie Ducha Świętego.

Zgodnie z zaleceniem autorki, książkę najlepiej czytać fragmentami, bez pośpiechu, by móc skupić się na każdym z fragmentów a każdy rozdział był formą modlitwy. Lektura tej książki może stać się także ciekawą inspiracją do rozważań różańcowych. 

Bardzo cieszę się, że ta książka trafiła w moje ręce w tak szczególnym dla mnie czasie - gdy zostałam mamą po raz drugi. Wiem, że rozterki mojego serca nie są tak straszne, gdy złożę je w sercu Maryi, którą poznać i pokochać mogę m.in. dzięki publikacji Wydawnictwa PROMIC.


"O Maryjo, daj moim oczom blask Twojej nadziei,
daj moim dłoniom Twoją dobroć,
daj mojemu sercu Twoją wiarę,
daj mojemu życiu Twój zapał. Amen."

-------------------------------------------------------------------------------------------

http://wydawnictwo.pl/

Autor: Marie-Monique Breynaert 
Tłumaczenie: Lilla Danilecka 
Liczba stron: 272

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz