wtorek, 15 grudnia 2015

"Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku"

Wokół piękne, szczupłe modelki... Nie zazdrość im! Ty również możesz być piękna - a przede wszystkim zdrowa! Zadbaj solidnie o to, co znajduje się na Twoim talerzu i żyj w zgodzie z potrzebami własnego organizmu - sukces murowany! Zapraszam do sięgnięcia po książkę "Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku".

Publikacja Grupy Wydawniczej Helion to praktyczny poradnik dla każdego, kto chce zainwestować we własne zdrowie i dobre samopoczucie. W pierwszej części książki znajdziemy m. in. podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania układu pokarmowego czyli małą powtórkę z lekcji biologii, informację jak na nasz organizm wpływa tłuszcz oraz odpowiedź na pytanie czy produkty light to na pewno samo dobro.


Zanin podejmiesz kroki w celu redukowania wagi czy wprowadzania kolejnej drastycznej diety poznaj swój organizm, przeanalizuj dotychczasowy sposób odżywiania. Być może Twój organizm nie jest wystarczająco nawodniony lub używasz zamienników, które tylko pogarszają Twój stan zdrowia. Ta książka pomoże Ci spojrzeć na funkcjonowanie organizmu jak na całokształt i przedstawi go jako mechanizm, który aby działał sprawnie potrzebuje odpowiednich paliw. Autorki w czytelny sposób przedstawiają m. in. produkty zasado- i kwasotwórcze podając przy tym ich wartość kaloryczną. A wszystko to z uwzględnieniem grupy krwi, która jest tu głównym wyznacznikiem doboru odpowiedniej diety.W drugiej części książki znajdziemy przede wszystkim zbiór przepisów kulinarnych podzielonych, na wspomniane wcześniej, grupy krwi oraz na pory roku. Dzięki temu możemy przygotowywać swoje posiłki uwzględniając m. in. sezonowe występowanie warzyw i owoców. Wśród przepisów znajdziemy nie tylko przepisy na delikatne sałatki ale również np. na bigos z włoskiej kapusty, który polecany jest osobom o grupie krwi A.


Obszerną część książki stanowią tabele, które są propozycją konkretnych jadłospisów na cały tydzień - w tym również przykładowy jadłospis bez glutenu, mleka, jajek i drożdży.


Polecam miłośnikom zdrowego odżywiania - nie tylko kobietom! :D

Przeczytaj fragment >>>
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz