wtorek, 27 października 2015

Bazarek dla SMA-ków! Podaruj książkę na kiermasz dla dzieci chorych na SMA (rdzeniowy zanik mięśni)!


Ideą bazarku jest pomoc Fabiankowi i innym dzieciom chorym na SMA w ich codziennej walce o zdrowie i życie. Dochód z bazarku zasila fundacyjne konto dziecka, dla którego wystawiony jest dany przedmiot. Dajmy nadzieję tym kochanym dzieciakom.


Każdy z Was może pomóc oddając coś, czego już nie potrzebuje, a co mogłoby zainteresować kogoś innego. My książkoholicy, skarżący się często na brak miejsca na nowe pozycje książkowe możemy zyskać podwójnie - mieć radość ze wsparcia chorych dzieciaczków i pozyskać powierzchnię na kolejne lektury!

Zobacz jak przekazać książki - sięgnij po więcej informacji na Facebookowy profil - Bazarek dla SMA-ków

Z mężem uzbieraliśmy taki oto pakiet książek do licytacji:

 

Co to jest SMA?  SMA (ang. Spinal Muscular Atrophy),  czyli rdzeniowy zanik mięśni, to schorzenie nerwowo-mięśniowe o podłożu genetycznym. W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi.  

Tradycyjnie choroba dzieli się na cztery typy lub postaci w zależności od etapu rozwoju motorycznego, na którym ją zaobserwowano, a więc pośrednio od wieku. U niemowląt i małych dzieci pierwsze objawy zwykle pojawiają się nagle, a stan chorego pogarsza się gwałtownie. Szybkiemu osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania. SMA jest najczęstszą genetycznie uwarunkowaną przyczyną śmierci niemowląt i małych dzieci. 

Więcej na stronie Fundacji SMA >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz