niedziela, 9 sierpnia 2015

Jak wykorzystać samokontrolę by osiągać więcej? Kelly McGonigal wie co to SIŁA WOLI!Jak stres wpływa na siłę woli? O jakiej porze dnia tryskasz energią? Jak osiągnąć pełnię satysfakcji z wykonywanych działań? Sięgnij po "Siłę woli" i wykonuj ćwiczenia, będące podstawą kursu The Science of Willpower. Nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać. 

Kelly McGonigal stworzył książkę, która uczy nie tylko efektywnego korzystania z samokontroli ale też pokazuje czytelnikowi jak może "dokopać się" do wielu swoich nieznanych (lub nienazwanych) cech i odsłonić je, czasem nawet mimo braku świadomości o ich istnieniu.Dzięki książce można się zagłębić w wielopłaszczyznowość własnej osobowości, która niejednokrotnie jest sprzeczna sama ze sobą (chyba nie tylko panie coś o tym wiedzą :P). Czasem czegoś chcemy, ale jednocześnie nie chcemy, bo się tego boimy. Czasem chcemy jednego, ale pragniemy drugiego. Chcemy zjeść kaloryczne ciasto ale jednocześnie pragniemy mieć świetną figurę. Książka ta przedstawia naukowe wytłumaczenie działania mózgu w takich sytuacjach oraz (co najważniejsze) pokazuje jak rozbudzić w sobie pokłady pozytywnej energii i motywacji by osiągać zamierzone i wartościowe cele - te na których najbardziej nam zależy, a nie tylko chwilowe zachcianki.


Przyszłość to Twoje przyszłe "ja" - warto więc korzystać z życia, wykorzystywać możliwości jakie posiadamy, nie ulegać pokusom i cieszyć się spełnieniem na każdej płaszczyźnie życia, bez stresu i niewiary w siebie. 

Książka ta bardzo mocno odnosi się do sytuacji i przeżyć czytelnika. Tekst publikacji możemy konfrontować bezpośrednio z własnym życiem, odkrywać w nim przykłady, na których możemy ćwiczyć i na sobie obserwować poprawę. A nawet jeśli jej nie zauważysz to i tak się wzbogacisz wnikając w swoje prawdziwe "ja" i poznając motywację swoich działań. Podążając za książkową radą, napisz list do swojego przyszłego "ja"  - może efekty, których nie widać dziś, staną się dostrzegalne za jakiś czas. "Siła woli" pomaga racjonalnie spojrzeć na swoje obawy, pozbyć się lęku i co najważniejsze  działać świadomie, czuć swoje ciało i korzystać z jego zasobów.


 PRZECZYTAJ FRAGMENT >>>>
-------------------------------------------------------------------------------------------
"Siła woli. Wykorzystaj samokontrolę i osiągaj więcej!", autor: Kelly McGonigal, tłumaczenie: Katarzyna Rojek.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz