poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Gimnastyka umysłu czyli rozwijamy intelekt w 4 tygodnie


W czasach życia fit, light i eko obsesyjnie modelujemy sylwetkę, wzmacniamy ciało, oczyszczamy organizm ale nie zapomnijmy o umyśle. Sięgnijmy po  książkę "Gimnastyka umysłu", która pomoże nam rozwinąć intelekt w 4 tygodnie.

Książka jest propozycją dla wszystkich, którzy chcą zadbać o kondycję umysłu i sprawność intelektualną. Sprawdzi się doskonale jako dodatkowa atrakcja dla miłośników krzyżówek, łamigłówek, sudoku i gier logicznych. 

96-cio stronicowa książka składa się z dwóch części. Pierwsza stanowi część teoretyczną i jest zarysem tego co o mózgu i jego działaniu każdy powinien wiedzieć. Uzyskujemy tu podstawowe wiadomości o mnemotechnice, szybkim czytaniu oraz o tym jak w życiu (w sporcie, w pracy, w rozowoju ogólnym) ważna jest koncentracja i motywacja, których można się nauczyć. 

Druga część jest już częścią praktyczną, zawierającą zadania na poszczególne tygodnie. Wśród zadań zmagamy się z ćwiczeniami intelektualnymi, które pomogą wzmocnić takie umiejętności jak:

- logika i wyobraźnia,
- zdolności wermalne,
- zdolności matematyczne.


Zapewniam, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu zagadki słowne, natomiast mój mąż (typowy umysł ścisły) zaciekle rozwiązywał zadania matematyczne. Do umysłowych igraszek możemy więc zasiąść całą rodziną i miło spędzić wspólnie czas a przy okazji mieć z tego ogromny pożytek. 


Książka ta jest propozycją zarówno dla młodzieży, dorosłych jak i seniorów, którzy szczególnie podtrzymywać powinni zdolności intelektualne na wysokim poziomie, taj aby jak najdłużej cieszyć się sprawnością umysłową. Publikacja ta może stanowić ciekawą formę rozrywki po męczącym dniu w pracy jak i być porannym "rozruchem" dla naszego mózgu.

PRZECZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI >>>

-----------------------------------------------------------------------------------------------
"Gimnastyka umysłu. Rozwiń intelekt w 4 tygodnie", autor: Aleksander Dydel, Wydawnictwo Helion.

http://sensus.pl/eksiazki/gimnastyka-umyslu-rozwin-intelekt-w-4-tygodnie-aleksander-dydel,treint.htm

3 komentarze:

  1. Wpadłam zobaczyć kto tak ładnie rymy składa:) I wszystko jasne !!!! Po takiej gimnastyce umysłu to rymy ładniejsze wychodzą:))))
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. o proszę w końcu natknęłam się na jakąś ambitniejszą książkę, ciekawa ;)

    www.kasiakoniakowska.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń