czwartek, 9 kwietnia 2015

Teczka z książeczkami dla dziewczynki

2. kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci a dziś przedstawiam bardzo ciekawy zestaw edukacyjny AWM.
Jest  to "Teczka z książeczkami dla dziewczynki" w skład której wchodzą:
- "Blok 123 zadań" (80 str.),
- książeczka do malowania wodą "Księżniczki 3" (8 str.)
- kredki świecowe "Patio".


 


Blok z zadaniami skierowany jest do dzieci w wieku 6-8 lat i zawiera wiele intelektualnych ćwiczeń takich jak: wykreślanki, rysowanie, liczenie, sudoku, zgadywanki logiczne, labirynty, szlaczki czy odnajdywanie różnic.


Zbiór tych kreatywnych zadań z pewnością będzie nie lada wyzwaniem dla dzieciaków - nie tylko dziewczynek. Może on stać się pomocny w nauce liczenia i pisania, odczytywania czasu a także, jak podkreślają autorzy, pomoże wyćwiczyć spostrzegawczość oraz koordynację "oko-ucho-ręka". Publikacja zawiera barwne rysunki autorstwa Jolanty Czarneckiej a także proste i zwięzłe polecenia.

"Księżniczki 3" to bardzo ciekawa kolorowanka do zabawy z którą wystarczy jedynie pędzelek i woda. Ze względu na tematykę i przedstawione w książeczce postaci skierowana jest ona raczej do dziewczynek. Całość wykonana jest z druku ekologicznego, bezpiecznego dla dziecka. Zawartość pakietu zapakowana jest do wygodnej, różowej, tekturowej teczki, która już sama w sobie może stanowić fajną zabawkę dla naszej pociechy i imitować niewielką walizeczkę. Całość stanowi ciekawy zestaw plastyczno-edukacyjny dla dziewczynek, który nie tylko bawi ale też uczy.Zestaw może być bardzo dobrym wprowadzeniem w  świat nauki i doskonałą odskocznią od grających, migoczących a często nic nie wnoszących w wyobraźnię dzieci - tabletów, smartfonów i telefonów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz