środa, 11 marca 2015

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie... czyli dieta bez cukru

http://www.mamania.pl/ksiazki/bez-cukru,118


Hmm... czy da się funkcjonować bez cukru? Pewna teoria głosi, że się da :) Wystarczy wypisać się z klubu anonimowych cukroholików! Ale najpierw trzeba chcieć walczyć z cukrem w diecie, a żeby skutecznie walczyć to trzeba poznać swojego wroga! Właśnie o tym jest książka Martiny Fontany. Autorka w bardzo prosty i przystępny dla zwykłego pochłaniacza posiłków sposób, objaśnia jakie są skutki słodkiego objadania i wskazuje na fakty, których często nie jesteśmy świadomi.

 

Jako młoda przyszła mama nie miałam pojęcia jak nasze dzieci już w czasie życia płodowego nabierają nawyków żywieniowych i jak kształtują się ich preferencje do słodkości.. bo przecież mleko mamy też jest słodkie. Czyli jak mówi tytuł jednego z podrozdziałów "Jesteśmy z natury słodkożercami".

 

Książka zawiera wiele cennych informacji, uzupełniona jest także wypowiedziami osób, które na własnym organizmie odczuły negatywne działanie omawianych substancji. Przywołane w publikacji statystyki obrazują jak poważny jest problem naszej konsumenckiej nieświadomości. A przecież to my sami napędzamy rynek, który oszukuje nas i mami złudnymi hasłami reklamowymi jedzenia typu "fit" i "light".

 

 

Choć teraz trudno jest mi walczyć ze słodkimi potrzebami mojego organizmu i jest we mnie odrobinę stereotypowego buntu, że przecież mała słodkość od czasu do czasu nie zaszkodzi  to mam nadzieję, że po rozwiązaniu uda mi się wprowadzić zdrowe nawyki w sposobie żywienia mojej rodziny, bo jak się okazuje, nawet "niewinna" zupa z torebki jest chemiczną bombą.

 

"Żadna modna dieta, niezależnie od tego, czy nakazuje wykluczyć z jadłospisu pszenicę, mleko czy tłuszcze, nie pomoże rozwiązać problemów z wagą i samopoczuciem, jeśli najpierw nie pozbędziemy się cukrowego nałogu. Do dzieła!"


---------------------------------------------------------------

"Bez cukru", Autor:
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja, Tłumaczenie: Magdalena Kaczmarek,
Tytuł oryginalny: Voll auf Zucker! - Wie Sie die Sucht nach Süßem überwinden 

 

PODEJMIJ WYZWANIE >> 14 DNI BEZ CUKRU!! 

 

http://www.mamania.pl/

 

 

 

3 komentarze:

 1. Na czas postu odstawiam zawsze słodycze. Pierwsze kilka dni jest koszmarne, ale teraz już jest lepiej, co wcale nie znaczy, że dobrze, bo słodycze bardzo lubię i kuszą mnie z każdej strony :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj kusi! Ale zawsze warto próbować! Ja zaczęłam przestawiać się na zdrowe zamienniki np. suszone owoce. Teraz gdy jestem w ciąży, coraz bardziej zwracam uwagę na to co jem i jaki to będzie miało wpływ na dzidziusia. Warto być świadomym, że zawsze mamy wybór. Można zjeść batonika albo jabłko :)

   Usuń
 2. Może być całkiem ciekawa. Jak tylko się z nią zapoznam, pojawią się u mnie przepisy bez cukru. Zapraszam na alternativekitchen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń