piątek, 20 marca 2015

Jak się zachowywać w drodze na szczyt

Co wypada? A czego nie wypada robić? Choć to pytania z pozoru banalne to zdarza nam się popełniać towarzyskie gafy. Ale jest na to rada! Książka Wydawnictwa Literackiego! Zachęcam do lektury, bo jak mawia Liv Tyler:


"Lepiej mieć wiedzę i z niej nie korzystać, niż jej potrzebować, a nie mieć"!


Ten niezwykle praktyczny poradnik autorstwa ekspertki w dziedzinie savoir-vivre’u (założycielki Szkoły Etykiety w Waszyngtonie) i ... jej babci, składa się z sześciu części opisujących zachowania adekwatne zarówno do sytuacji oficjalnych, jak i tych bardziej swobodnych:
1. Spotkania i powitania
2. W pracy
3. Komunikacja elektroniczna
4. Wyjścia i podróże
5. Maniery przy stole
6. Taktowny gospodarz.

Autorki w swojej książce obrazowo i na wielu przykładach udzielają nam rad, jak zrobić dobre wrażenie nawet na najbardziej wymagającym kompanie biznesowym, ale także jak sprawić by nasi rozmówcy czuli się z nami swobodnie.

Warto sobie bowiem uświadomić, że sukces osiągnięty przez wielu ludzi świata biznesu, pojawiających się na pierwszych stronach gazet, doszło tak daleko nie tylko ze względu na swoją wiedzę merytoryczną ale także, głównie dzięki temu, że potrafili sobie zjednać ludzi, nawiązywać i podtrzymywać z nimi kontakty a także sprawić, że swoboda, takt i dobre maniery szły ze sobą w parze.


Książkę tę polecam wszystkim, którzy w każdej sytuacji chcą czuć się pewnie. Szczególną uwagę powinni na nią zwrócić świeżo upieczeni absolwenci uczelni, którzy na rynku pracy stawiają swoje pierwsze kroki. Lektura książki na pewno ułatwi codziennie wybory np. jak powinien wyglądać prawidłowo sformułowany mail do szefa lub gdzie usiąść będąc na kolacji u znajomych?


Rozwijajmy więc swoje zdolności interpersonalne, bądźmy świadomi tego, że każdy nasz gest ma znaczenie a wysyłane przez nas SMSy i e-maile, mówią o nas więcej niż nam się wydaje. 

"Czasy się zmieniają, podobnie jak obyczaje. Jedyne, co w życiu towarzyskim pozostaje niezmienne, to znaczenie dobrych manier".


Przeczytaj fragment książki w formacie PDF  >>>

------------------------------------------------------------------------------------------
"Współczesne maniery czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt", Autor:  Dorothea Johnson, Liv Tyler , wyd. 2015 r., Wydawnictwo Literackie,  Tytuł oryginalny: Modern Manners. Tools to Take You to the Top.


1 komentarz:

  1. Fajna pozycja. Ja niedawno przerabiałam ten temat z dziećmi przy książce Zofii Staneckiej "Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach" ;)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń