poniedziałek, 23 lutego 2015

Historyjki dla małych (i nie tylko) uszu


Autorka bloga Czytanki-przytulanki napisała, że warto czytać do brzuszka. Zaczęłam czytać więc i ja! :)

Moja mała rozrabiaka, dająca o sobie znać (bardzo mocno) już teraz, słuchała dziś "Historyjek dla małych uszu" Pani Joanny Wachowiak. Lektorem byłam ja - mama.Książeczka dla dzieci Wydawnictwa BIS zawiera osiem ciekawych i pouczających opowiadań.Historia motyla cytrynka opowiada o marzeniach, które warto spełniać ale aby osiągnąć swój cel trzeba także ciężko pracować. Zwierzęta mieszkające w lesie przekonały się, że mogą wiele zdziałać a ich siła tkwi we wzajemnej współpracy. Klacz Śnieżka pokonała swoje słabości i dokonała czegoś co wydawało jej się niemożliwe. 

 

Te i inne historie obrazują najmłodszym czytelnikom jak wypracować w sobie pozytywne i przyjazne wobec innych zachowania. Mogą stać się także inspiracją do rozmowy z dzieckiem, o tym jak kształtować swój charakter.

Publikacja zawiera piękne ilustracje Pani Anity Głowińskiej a już sama okładka (twarda) wywołuje uśmiech na twarzy. Żywe kolory rysunków i pełne emocji twarze bohaterów na pewno przykują wzrok niejednego dziecka.

 

Polecam tę książeczkę zarówno do wieczornej lektury z własnym szkrabem, jak również jako prezent dla naszych najmłodszych znajomych a wszystkie przyszłe mamy zachęcam do czytania dzieciom, które kręcą fikołki jeszcze w brzuszku.

 

--------------------------------------------------------------------------------------

"Historyjki dla małych uszu", proponowane dla dzieci 3-7 lat.
Autor: Joanna Wachowiak, Ilustrator: Anita Głowińska http://www.wydawnictwobis.com.pl/


Zobacz także >>  Opowiastki dla małych uszu

1 komentarz: