wtorek, 8 listopada 2016

Podstawka pod książkę Brunnen


Podstawka pod książkę Brunnen
Podstawka pod książkę to bardzo praktyczny gadżet. Warunek jest jednak jeden - musi być solidnie wykonana. Dziś prezentuję Wam podstawkę firmy Brunnen, kupioną jakiś czas temu w Empiku.

Podstawka wykonana jest z lekkiego plastiku w kolorze czerwonym (dostępne są także inne wersje kolorystyczne).  Największą zaletą tego produktu jest dość duża możliwość regulacji pochylenia - aż 8 wariantów.
Podstawka
Z tyłu podstawki znajdują się "ząbki" za pomocą, których można regulować odchylenie pulpitu.


Podstawka
Największe możliwe odchylenie podstawki.


                                                               Oparcie idealnie w pionie.

    Podstawę można wykorzystać w czasie nauki - do wygodnego śledzenia tekstu. 

Dobrze sprawdzi się także w kuchni jako podstawka pod książkę kucharską. Jak widać na tym zdjęciu, niestety nie radzi sobie z dość opasłymi tomami. Jej największym minusem są dość niestabilne "haczyki", które nie są w stanie utrzymać dużej ilości stron i jeśli strony nie rozkładają się równomiernie to zaczynają się wysuwać co czasem prowadzi do zamknięcia książki.


Ta podstawka będzie więc pomocna jedynie przy niezbyt obszernych książkach, których strony łatwo się rozkłada (nie są zbyt mocno zszyte). Samo wykonanie jest dość proste ale niestety niezbyt solidne i mało atrakcyjne wizualnie. Plastik to nienajlepszy materiał na tworzenie gadżetów dla książkoholików, choć łatwy do utrzymania czystości przy użytkowaniu kuchennym.

No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak nadal poszukiwać swojej wymarzonej, sprawdzającej się w każdych warunkach podstawki książkowej.

2 komentarze:

  1. Oooo czasami by się przydał taki gadżet

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, naprawdę pomysłowe, nigdy nawet bym o czymś takim nie pomyślała. Wydaje się przydatne, szczególnie w kuchni.
    Trzeba przyznać, że wizualnie nie wygląda najlepiej, może inne kolory bardziej by mi się spodobały, ale nie halo, nie oceniamy książki po okładce!

    czytajacpomiedzywersami.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń