czwartek, 27 października 2016

Kalendarz inny niż wszystkie...Jeśli zdarza Wam się zapomnieć o urodzinach cioci albo rocznicy ślubu dziadków to mam dla Was idealny kalendarz! Przedstawiam Wam "Kalendarz urodzin" - dzięki niemu wszystkie ważne daty wydarzeń rodzinnych można zebrać w jednym miejscu (nie tylko urodziny).

Na każdej ze stron kalendarza znajduje się nie więcej niż 7 dni, w które wpisujemy ważne dla nas daty, rocznice, jubileusze. Kalendarz mimo upływu czasu będzie zawsze aktualny. Jako regularnie prowadzony i uzupełniany "przypominacz", może stanowić piękny prezent dla kolejnych pokoleń jako uzupełnienie drzewa genealogicznego o ważne daty.


Za niezwykle nostalgiczną okładką kryją się strony wzbogacone o wartościowe cytaty oraz oryginalne i niepowtarzalne ilustracje.

Ten piękny kalendarz został wydany w formie książkowej, na kredowym papierze. Spośród 96 stron, aż 52 zostały ozdobione kolorowymi motywami namalowanymi ustami lub stopami. 


Autorami ilustracji do kalendarza są m. in.:
i wielu innych utalentowanych artystów.

 

Kalendarz znajduje się w ofercie Wydawnictwa AMUN, jedynego w Polsce wydawnictwa należącego do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami.

-------------------------------------------------------------------------------

Wydawnictwo AMUN Sp. z o.o. powstało w 1993 roku w Raciborzu i jest jedną z 46 placówek działających na świecie, które od 1956 roku zajmują się publikacją reprodukcji obrazów artystów malarzy tworzących ustami lub stopą.
  Promocja twórczości artystów polega na rozprowadzaniu ich prac w postaci kart świątecznych i okolicznościowych oraz kalendarzy poprzez direct mailing (bezpośrednia przesyłka pocztowa) do mieszkańców naszego kraju.
    W chwili kiedy powstał Związek zrzeszający artystów malujących ustami i nogami, znany był slogan: "Nie prosimy o litość". Jest on związany z miejscem niekonwencjonalnych artystów w dzisiejszej kulturze, a właściwie w sztuce, której kształt współtworzą wraz z innymi artystami na przestrzeni dziesięcioleci. Stworzenie organizacji z dość niezwykłymi osobowościami i zarazem posiadającymi dość nieprzeciętne umiejętności i zdolności, umożliwiło wspieranie rozwoju artystycznego osób, które pomimo niepełnosprawności zapragnęły tworzyć trzymając pędzel w ustach bądź stopach. Pojawiła się zarazem nie spotykana dotąd możliwość sprzedaży ich prac.
    Związek, zajmując się rozprowadzaniem obrazów, zapewnił tym samym niepełnosprawnym artystom podstawowe warunki, które umożliwiły swobodny rozwój i dały szansę na samodzielność.
    Wydawnictwo zajmuje się również organizowaniem wystaw w kraju i za granicą, jak również plenerów malarskich, np. w Gdańsku, Bukowinie Tatrzańskiej, Mikołajkach, Zakopanem, Gdyni. Polską grupę tworzy 24 artystów malujących ustami lub stopą, którzy pochodzą z różnych stron  Polski.
    Wydawnictwo "AMUN" Sp. z o.o. nie jest instytucją charytatywną. 

Więcej informacji znajdziecie na www.amun.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz