wtorek, 29 grudnia 2015

"Szczęście do wzięcia" - czytajmy i pomagajmy!

Czym jest szczęście? Dla jednych to zdrowie, święty spokój, dobra praca czy sukces. Dla niektórych może to być wspaniała rodzina czy oddani przyjaciele. Jedno jest pewne: „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”! Przekonała się o tym także Hope, bohaterka książki Jasona F. Wright'a. 


Młoda dziennikarka, szukając swojej drogi do sukcesu w branży i tematu na pierwszą stronę gazety odnalazła więcej niż zamierzała - prawdę o sobie, wspaniałych ludzi i nadzieję na lepsze jutro. 

Hope poznała rodzinę Maxwellów prowadzącą małą firmę - to właśnie oni mieli dać jej rozwiązanie "słoikowej" zagadki a zostali jej nową rodziną (tą której nigdy nie miała). I choć nadużyła ich zaufania oni wykazali się niezwykłą wielkodusznością i wyrozumiałością, dzięki czemu zawsze była mile widziana w ich domu a w sercu Adama (ojca rodziny) aż do jego śmierci pozostała studentką zaangażowaną  w przygotowanie pracy zaliczeniowej.

Dziewiętnaście rozdziałów książki Wydawnictwa WAM to świąteczna historia Hope, która w dniu obrabowania jej mieszkania, rozpoczyna poszukiwania osoby, która jak dobry anioł pozostawiła pod jej drzwiami słoik pełen pieniędzy. Choć się nie spodziewa, rozwiązanie zagadki to najmniej ważny element całej układanki. To co spotyka Hope - opowieści ludzi, ich osobiste, trudne historie, które od nich słyszy na zawsze ją odmieniają. W wyniku kolejnych wydarzeń Hope poznaje kobietę, która przed wielu laty zmuszona została przez życie do oddania swojego dziecka, by oszczędzić mu bólu i cierpienia które sama przeżywała. Tym dzieckiem była właśnie Hope...

"Szczęście do wzięcia" to "Opowieść wigilijna" dzisiejszych czasów, które sprzyjają uleganiu pokusie by "mieć" a nie "być".  Książka doskonale pokazuje czytelnikom, że możemy się dzielić nawet jeżeli sami niewiele posiadamy. A jeśli robimy to z radością i prawdziwą chęcią udzielenia pomocy to na pewno to dobro do nas wróci - i to ze zdwojoną siłą - jak działo się to w przypadku rodziny Maxwellów. 

Książka choć niezbyt długa jest głęboka w swej treści i zawiera piękny przekaz, który podsumuję angielskim przysłowiem
 "Szczęście, które posiadasz jest jak ziarno; szczęście, które dzielisz – to kwiat."
Przeczytaj fragment książki >>  
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł: "Szczęście do wzięcia", autor: Jason F. Wright, tłumaczenie: Zbigniew Kasprzyk, tytuł oryginału: "Christmas Jars", liczba stron:168, Wydawnictwo WAM


http://www.wydawnictwowam.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz