środa, 10 czerwca 2015

"Spowiedź w szkole świętych" Wydawnictwo Promic


Zapraszam Was do uczestnictwa w pięknej lekcji, która odbędzie się w niezwykłej szkole, gdzie nauczycielami są święci. Uczniem może zostać każdy, niezależnie od wieku i stopnia znajomości tematyki. Temat dzisiejszej lekcji: spowiedź.
"Spowiedź w szkole świętych", której autorem jest o. Max Huot de Longchamp to przepięknie wydana nowość Wydawnictwa Promic. Publikacja w ślad za świętymi, ojcami Kościoła i autorytetami duchowymi omawia kwestie jednego (chyba najtrudniejszego) z sakramentów świętych - spowiedzi. 


 
Książka ta dotyka tematu niezwykle ważnego dla każdego chrześcijanina, bowiem sakrament pokuty i pojednania jest spoglądaniem z miłością na własny grzech i relację z Bogiem i drugim człowiekiem. Konfesjonał jest miejscem oddania Bogu, pełnemu miłosierdzia, tego co złe w naszym życiu. Sakrament ten jest aktem ufności,  że jest ktoś większy i potężniejszy niż mój grzech i słabość, a pokuta (postrzegana często przez wielu jako kara) jest "dodatkowym zaproszeniem do udoskonalenia żalu, a poprzez fakt, że jest związana z popełnionymi grzechami - lekarstwem właściwie dostosowanym do każdego przypadku."
 

Publikacja ta poprzez teksty wielu świętych podkreśla przymioty Boga jako tego, który chce kochać i wybaczać, którego przez ten sakrament możemy chwycić za serce i mówić szczerze "Pocałuj mnie, już więcej tego nie zrobię".


Choć często wstydzimy się (a nawet czasem boimy) przyznać do tego co w nas złe, to pamiętajmy, że 
"dobra spowiedź objawia miłość Boga mocniej  niż nasze braki miłości: wykorzystajmy okazję jaką jest nasz grzech, żeby lepiej zrozumieć, jak  bardzo Bóg nas kocha".
Książkę tę można traktować jako praktyczny poradnik spowiedzi. Zawiera on nie tylko wiele formalnych wskazówek dotyczących tego sakramentu ale także propozycję rachunku sumienia.  
Warto sięgnąć po tę publikację, tym bardziej, że kosztuje jedyne 19,90 zł.

Zapoznaj się z fragmentem publikacji na stronie Wydawnictwa Promic >>

----------------------------------------------------------------------------------------------
"Spowiedź w szkole świętych", autor: o. Max Huot de Longchamp, tłumaczenie: Agnieszka Kuryś, seria: Mistrzowie myśli chrześcijańskiej, rok wyd. 2015.

http://wydawnictwo.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz