niedziela, 3 maja 2015

Sudoku dla najmłodszych


Łamigłówki, krzyżówki, zagadki logiczne to nie tylko rozrywka dla  dorosłych. Jak się przekonałam, na rynku znaleźć można m. in. sudoku, skierowane do bardzo młodych odbiorców. Dziś prezentuję małe sudoku z naklejkami - dla dzieci od 3 lat.


Książeczka zawiera 10. pól, które stanowią schematy sudoku do uzupełnienia. Każdy ze schematów poświęcony jest innej zagadnieniom, które możemy omawiać z dziećmi. Znajdziemy tu takie tematy przewodnie jak:

1. pojazdy,
2. zawody,
3. znaki drogowe,
4. narzędzia,
5. święta,
6. zabawa,
7. zwierzęta,
8. na budowie,
9. liczenie,
10. na niebie.W środku książeczki znajdują się 2. strony z 80. naklejkami, które służą do uzupełniania pustych pól na schematach - są więc one zamiennikiem tradycyjnych cyfr, których nasz bobas zapewne jeszcze nie zna.
Książeczka wykonana jest z twardszego, śliskiego papieru, dzięki czemu posługiwanie się naklejkami nie jest kłopotliwe i można zmieniać ich położenie w razie ewentualnej pomyłki.

Książeczkę polecam mamom wszystkich brzdąców, które lubią ciekawe zagadki i zabawy z naklejkami. Może być ona wykorzystana do nauki poprzez zabawę, np. do omówienia z dzieckiem znaczenia symboliki znaków drogowych czy liczenie na palcach.

------------------------------------------------------------------------------------


4 komentarze:

 1. Witaj. Dziękuję za odwiedzania bloga figlarneczytanie.pl i zostawienie linku do siebie. Pozwolisz , że się rozgoszczę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie, zapraszam jak najczęściej :)

   Usuń
 2. Szkoda, że jak ja byłam mała, to nie było takich książeczek. Teraz pewnie nadrobię. Już obsypuję córcię różnymi publikacjami i nie zamierzam nigdy przestać. :) Pewnie i tę książeczkę kiedyś kupię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze by córka chciała poznawać książkowy świat! Pozdrawiam :)

   Usuń