niedziela, 15 lutego 2015

Prosto do świętości

 

 

"Świętość jest czymś tak prostym" to niewielka publikacja ale z wielkim przesłaniem. Książka wydana w ramach serii "Biblioteka Dnia Pańskiego", stanowi zbiór 31 wypowiedzi św. Urszuli Ledóchowskiej, które mogą stanowić  materiał do medytacji czy refleksji.

 

Teksty poruszają wiele ważnych dla życia duchowego tematów m. in. modlitwy, pracy, wychowania dzieci czy Bożej "wesołości", stanowiąc jednocześnie zwięzłe i proste drogowskazy kierujące nas w stronę życia zgodnie z Ewangelią.

 

Największą zaletą wypowiedzi Świętej, jest mówienie o sprawach nie zawsze łatwych w sposób zwyczajny, poprzez odwoływanie się do wielu czynności życia codziennego.

Wskazówka, która dla mnie była bardzo wartościowa to fragment, który pierwotnie ukazał się w kwartalniku "Dzwonek św. Olafa":


Szczególnie polecam wam jedno: korzystajcie pilnie, mimo lenistwa natury, z chwil straconych. Czekając, chodząc po ulicach z jednego miejsca na drugie, módlcie się - to są chwile , kiedy zwykle o niczym mądrym się nie myśli: albo trapimy się troskami, albo nierozsądnymi planami na przyszłość. O wiele więcej zrobicie modląc się!


Serdecznie polecam Wam tę niewielką publikację, która stanowić może wstęp do pochylenia się nad swoim życiem z Bogiem a nawet wprowadzenie do rachunku sumienia. 


A więc z dobrą wolą i ochotą - do świętości!


----------------------------------------------------------------------------------------------
"Świętość jest czymś tak prostym"
Wydawnictwo: Edycja św. Pawła, Częstochowa 2004,
seria: „Biblioteka Dnia Pańskiego” nr 34

Wybór i opracowanie tekstów:
s. Małgorzata Krupecka
USJK

6 komentarzy:

 1. Mam słabość do podobnych pozycji, dlatego chętnie zobaczyłabym ją u siebie na półce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Marto, książki z tej serii są fantastyczne. Są bardzo poręczne więc z łatwością mieszczą się do torebki a poza tym są kwintesencją wielu trudnych tematów. Idealne w podróż pełną rozmyślań i refleksji...

   Usuń
 2. Trochę nie w moim guście, ale może kiedyś zajrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Ireno, gdyby jednak sięgnęła Pani po tę publikację to proszę się podzielić z nami swoimi odczuciami. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Św. Urszula Ledóchowska to moja ulubiona święta :) Do książki z pewnością zajrzę :) Polecam również "Medytacje biblijne" św. Urszuli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero poznaję ten przykład świętości. Dziękuję za propozycję - poszukam na księgarskich półkach :)

   Usuń