niedziela, 20 maja 2018

Poznajmy "Tajemnicę Księdza Dolindo"


Dziś już chyba wszyscy znamy krótką modlitwę "Jezu, Ty się tym zajmij", która została przekazana ks. Dolindo. Publikacja Wydawnictwa AA to właśnie opowieść o życiu tego kapłana, napisana w formie wędrówki przez Neapol, w którym żył i zmarł ks. Dolindo Ruotolo.
Autorka książki, która w Rzymie mieszka od 20 lat, na kartach książki oprowadza nas po ukochanym mieście ks. Dolindo. Prowadzi nas do miejsc związanych z jego życiem i działalnością duszpasterską. Opisuje miasto i grób, na którym wierni zostawiają swoje podziękowania i prośby. 

Drugi rozdział publikacji opracowany został w formie wywiadu z jedyną bliską krewną ks. Dolindo - panią Grazią Ruotolo. Jako niezłomna propagatorka osoby swojego wuja, opowiada o Nim bardzo obszernie i szczerze. Wspomina Jego naznaczone cierpieniem i skrajnym ubóstwem dzieciństwo. Opowiada o trudnych relacjach z ojcem oraz niezwykłej więzi z matką. Mimo utrapienia jakiego doznaje na swojej drodze do kapłaństwa nigdy nie narzeka. W tym czasie swojej największej życiowej zawieruchy otrzymuje od Boga niezwykłe dary: potrafi przewidywać przyszłość, czyta w ludzkich duszach, doznaje bilokacji, słyszy Chrystusa. 

Ks. Dolindo swoją myślą wyprzedził Sobór Watykański II, przez co Stolica Apostolska nie była przychylnie nastawiona do Jego twórczości. Na szczęście ten święty kapłan zostawił po sobie wiele dzieł (aktualnych do dziś), m.in. komentarz do całego Pisma Świętego.  

Rozdział trzeci autorka poświęciła wspomnieniom obchodów 47. rocznicy śmierci ks. Dolindo. Opisała spotkania u Jego grobu oraz nawiązała do polskich publikacji dot. życia i działalności tego kapłana. W rozdziale czwartym znajdziemy wspomnienia, świadectwa oraz fakty opowiedziane przez osoby, które znały naszego bohatera osobiście. 

Niejako podsumowaniem książki jest rozdział piąty przedstawiający miejsca, w których żył i działał ks. Dolindo. Bardzo wartościowym dodatkiem do publikacji są modlitwy ks. Dolindo, w tym słynny akt oddania się Jezusowi: "Jezu, Ty się tym zajmij".

Książka "Jezu, Ty się tym zajmij. Tajemnica księdza Dolindo" opowiada o niezwykłym człowieku, którego życie było jedną wielką modlitwą i oddaniem drugiemu człowiekowi. Dzięki niej poznajemy niezwykłą historię kapłana, przez którego tak mocno działał Bóg. Książka zawiera unikalne fotografie (miejsc, osób, dokumentów) dzięki, którym jeszcze bardziej możemy zbliżyć się do tego przyszłego świętego.

Autorką publikacji jest Aleksandra Zapotoczny, dziennikarka akredytowana w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej a także autorka książek o cudach św. Jana Pawła II, świętych i ich relikwiach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz